Солени вкусови

 • Супи
  • Protekal супа од шампињони
  • Protekal супа од зеленчук со парчиња двопек
  • Protekal мексичка супа
  • Protekal бистра пилешка супа
  • Protekal пилешка супа со двопек
  • Protekal супа од домати
 • Шпагети и пици

  • Protekal шпагети болоњезе
  • Protekal пица
  • Protekal сос за пица
 • Протеински леб
  • Protekal леб
  • Protekal леб со семки
 • Вафли
  • Protekal вафла со сирење
 • Омлети
  • Protekal омлет со вкус на сланина
  • Protekal медитерански омлет
  • Protekal омлет со сирење
  • Protekal омлет со кромид (без глутен)
 • Крокети
  • Protekal крокети со вкус на пилешкo
 • Солени палачинки
  • Protekal палачинка со сирење и сланина
 • Мафин
  • Protekal мафин со маслинки и сланина
 • Чипсеви и грисини

  • Protekal чипс со крем и зачини
  • Protekal чипс тортитос
  • Protekal грисини со сусам
 • Салати
  • Protekal туна салата
 • Пире
  • Protekal компир пире
 • Рижото

  • Protekal рижото со сирење и печурки