Blog Archives

Како изгубив 70 килограми за една година

Велика Ангелкова од Скопје И пред да започнам со мојата кратка приказна не можам а да не го кажам своето мислење за храната. Храната е завист - со иста тежина како секоја друга завист, им се возхитуваам на оние кои ја немале. И додека секоја вечер се договарав со се ...
Read more

За половина година изгубив 50 килограми

Здраво! Моето име е Тамара и имам 18 години. Денеска се чувствувам прекрасно и слободно можам да кажам дека конечно ја почувствував убавината на животот. Пред само седум месеци бев најнесреќното девојче на планетава – барем јас така мислев. Со само 17 години, прекумерна т ...
Read more

Филип Анастасиевски од Битола

Кога ќе престаните да барате изговори, ќе почните да наоѓате резултати P.S. Голема благодарност до Др. Гордана Марковиќ за режимот на исхрана која ми го препорача по име: PROTEKAL http://www.protekal.mk/ ...
Read more

Мелита Ракичевиќ во интервју за НМД ја открива тајната за совршено тело

Зависник од мода и фитнес Мелита Ракичевиќ ја паметиме по нејзините долгогодишни едукативни емисии за животни, притоа ширејки позитивна енергија со нејзината постојана ведрина и насмевка.   Последниве години Мелита ја нема на малите екрани, но постојано е ...
Read more

Пред да ослабам 40 килограми, едвај собирав сила да станам од кревет

Македонската пејачка Наташа Мијатовиќ - Мијата по подолга пауза се врати на сцената со песната „Kо деца мали“, која веќе се врти на радијата. Освен со новиот материјал, таа го привлече вниманието на јавноста и со изгледот. За шест месеци, ослабе 40 килограми и е среќна поради ...
Read more

Сакам само да ги охрабрам сите

Елена Домазетовска Тапанџиоска од Скопје ElenaПред 4 и пол години на светов донесов едно мало ангелче и мислев дека имам се на светов и бев најсреќна, а најмалку се се гледав во огледало. Кога овој мал ангел порасна и почна да разбира и зборува постојано ми кажуваше колку ме ...
Read more