Палета на нашите производи

Пијалоци

 

 • Ладни пијалоци
  • Protekal пијалок со вкус на портокал
  • Protekal пијалок со вкус на праска и манго
  • Protekal пијалок со вкус на грејпфрут
  • Protekal леден чај од праска
  • Protekal  тетрапак пијалок со вкус на ванила
  • Protekal тетрапак пијалок совкус на чоколадо
  • Protekal шејк со вкус на праска
  • Protekal шејк со вкус на малина
  • Protekal шејк со вкус на јагода
  • Protekal шејк со вкус на банана
  • Protekal шејк со вкус на манго
  • Protekal сок од јаболко (безглутен)
  • Protekal милк шејк со вкус на ванила
  • Protekal милк шејк со вкус на банана
  • Protekal шејк со вкус на кафе
 • Топли пијалоци
  • Protekal какао пијалок
  • Protekal капучино пијалок
  • Protekal темно топло чоколадо
  • Protekal кафе лате (безглутен)

Благи вкусови

 

  • Protekal пудинг од карамела
  • Protekal пудинг од чоколадо
  • Protekal пудинг од јагода
  • Protekal пудинг од чоколадо и карамела со парчиња чоколадо (безглутен)
  • Protekal пудинг од кокос (безглутен)
  • Protekal пудинг од кајсија
  • Protekal мусли со вкус на јаболко и цимет
  • Protekal  петит ванила мусли
  • Protekal  петит чоколаден мусли
  • Protekal сутлијаш
  • Protekal чоколаден мафин
  • Protekal палачинка со банана и чоколадо
  • Protekal палачинка со јаболко и карамела
  • Protekal чоколаден сладолед
  • Protekal сладолед со ванила и лешник
  • Protekal дулче ди лече десерт
  • Protekal банана сплит десерт
  • Protekal безглутенска каша
  • Protekal намаз со вкус на чоколадо и лешник

Чоколадо и Бисквити

Чоколада

 • Protekal штанглица чоко криспи плус
 • Protekal штанглица со кикирики и карамела
 • Protekal штанглицa  чоко кранч карамела
 • Protekal  кранч штанглица брусница, боровинка 
 • Protekal штанглица чокобрејк ( кит кат )

Бисквити и вафли

 • Protekal бисквити со чоколадо
 • Protekal колачиња со крем (cookies)
 • Protekal ванила вафла
 • Protekal чоколадна вафла
 • Protekal брауни колач
 • Protekal чоко коцки

Солени вкусови

 • Супи
  • Protekal супа од шампињони
  • Protekal супа од зеленчук со парчиња двопек
  • Protekal мексичка супа
  • Protekal бистра пилешка супа
  • Protekal крем пилешка супа со двопек
  • Protekal француска супа со кромид
  • Protekal супа од брокула
  • Protekal таи супа
  • Protekal чили оброк
 • Шпагети и пици

   

  • Protekal шпагети болоњезе
  • Protekal пица
  • Protekal сос за пица
 • Протеинскилеб
  • Protekal леб
  • Protekal леб со семки
 • Вафли
  • Protekal вафла со сирење
 • Омлети
  • Protekal омлет со вкус на сланина
  • Protekal медитерански омлет
  • Protekal омлет сосирење
  • Protekal омлет со кромид и власец (безглутен)
 • Крокети
  • Protekal крокети со вкус на пилешки
 • Соленипалачинки
  • Protekal палачинка со сирење и сланина
 • Мафин
  • Protekal мафин со маслинки и сланина
 • Чипсеви и грисини
  • Protekal чипс со крем и зачини
  • Protekal чипс тортитос со вкус на пилешко
  • Protekal чипс тортитос со вкус на сланина
  • Protekal грисини со сусам
  • Protekal чипс свит чили
  • Protekal барбикју чипс
  • Protekal топчиња со павлака
  • Protekal мини багети
  • Protekal чоризо шунка
 • Салати
  • Protekal туна салата
 • Пире
  • Protekal компир пире
 • Рижото
  Protekal рижото со сирење и печурки

Суплементи во Диетата

  • Натриум
  • Калиум
  • Калциум
  • Магнезиум
  • Витамини
  • Омега 3
  • Ајрон плус
  • Витамин Ц
  • Про Селен
  • Хелиран Цинк
  • Ац Зимес

Производи за здравје и убавина

 • Хидролизиран колаген (пептан)

 • Celuless (За намалување на целулит)

 • Растворливи влакна Декстрин

 • Стевиа 

 • Шејкер

ИМАТЕ ПОТРЕБА? ПОБАРАЈТЕ НЕ ВЕДНАШ

Scroll to top